AKTUALNOŚCI

30 listopada 2007 roku powołana została Katedra Neurologii i Neurochirurgii na Wydziale Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
w Olsztynie zarządzeniem Rektora UWM na podstawie Uchwały Senatu UWM nr 242 z dnia 30/11/2007 r. Kierownikiem Katedry został Pan  Prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz.

26 maja 2017 roku Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaopiniował Uchwałę nr 160 w sprawie utworzenia Collegium Medicum jako jednostki organizacyjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zgodnie z Uchwałą nr 156 Senatu UWM powstały dwa Wydziały: Lekarski oraz Nauk o Zdrowiu. Katedra Neurologii i Neurochirurgii została przydzielona na Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 16/2018 Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z dnia 12 marca 2018 roku na wniosek Dziekana Wydziału Lekarskiego tworzy się Katedrę Neurologii.

Zarządzenie nr 19/2018 Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 12 marca 2018 roku na wniosek Dziekana Wydziału Lekarskiego zmienia nazwę Katedry Neurologii Neurochirurgii na Katedrę Neurochirurgii.