Pracownia Elektromiografii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego
W dniu 8.04.2011r. lekarz specjalista neurologii i rehabilitacji medycznej Zbigniew Cebulski ukończył w Zakładzie Neurofizjologii Klinicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie szkolenie podstawowe w zakresie neurofizjologii klinicznej. Z dniem 1.09.2011r. zaczął wykonywać badania w pracowni elektromiografii razem z licencjonowanym technikiem EEG i EMG Marią Brejlak. Od marca 2012r. w pracowni jest zatrudniony mgr Marek Witkowski. Do badań jest wykorzystywany aparat MYOQUICK Matrix firmy Micromed. W pracowni wykonywane są badania elektroneurograficzne i elektromiograficzne.
W listopadzie 2012r. pracownia otrzymała nowy aparat Nicolet EDX firmy CareFusion, co pozwoli na rozszerzenie zakresu badań o somatosensoryczne potencjały wywołane i wzrokowe potencjały wywołane.
W pracowni wykonano dotychczas 556 badań.
Aktualnie wykonywane badania w pracowni EMG;
- neurografia włókien czuciowych
- neurografia włókien ruchowych
- elektromiografia
- elektrostymulacyjna próba nużliwości
Planowane badania w pracowni EMG od 2013r.;
- somatosensoryczne potencjały wywołane
- wzrokowe potencjały wywołane
Badania wykonywane są na podstawie skierowania z placówek posiadających stosowną umowę podpisaną z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym.
Możliwe jest wykonywanie badań u osób nie mających takiego skierowania, ale wówczas całkowity koszt badania ponosi pacjent. Koszt badania jest sumą wartości wykonanych procedur wynikających z cennika zatwierdzonego przez Dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Rejestracja jest czynna w dni robocze w godzinach 7.30 – 8.00 i 13.30-14.30
telefon nr 89 524-54-37
Badania nerwów i mięśni mają duże znaczenie w diagnozowaniu schorzeń nerwów i mięśni. Szczególnie przydatne są w diagnozowaniu zespołów cieśni (na przykład zespołu cieśni nadgarstka), polineuropatii, chorób mięśni, schorzeń złącza nerwowo-mięśniowego.