Przydatne informacje

Klinika Neurochirurgii UWM w Olsztynie dysponuje szerokim spektrum diagnostyki oraz leczenia z zakresu nowoczesnej neurochirurgii: neuroonkologii (np. operacje pierwotnych i przerzutowych guzów mózgu i kanału kręgowego), neuroendokrynologii (np. operacje gruczolaków przysadki, dojście "przeznosowe", dojście czaszkowo - oczodołowe), neurochirurgii czynnościowej (np. operacyjne leczenie padaczki, zespołów bólowych, wszelkich postaci wodogłowia), neurotraumatologii (np. diagnostyka i leczenie urazów czaszki, usunięcie krwiaków, operacje uszkodzeń nerwów obwodowych).

Wykaz dokumentów i rzeczy osobistych niezbędnych do planowanego przyjęcia:

  • skierowanie do szpitala
  • odcinek ostatniej emerytury lub renty
  • aktualna legitymacja ubezpieczeniowa
  • zaświadczenie z zakładu pracy o opłacaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne
  • dowód osobisty.

Pacjent może posiadać swoje rzeczy osobiste.

Pacjenci przygotowywani są do planowych operacji w warunkach ambulatoryjnych, a pobyt w szpitalu ograniczony jest do niezbędnego minimum. Chorzy przyjmowani są do oddziału w przeddzień operacji. Dzięki stosowanym technikom małoinwazyjnym oraz profesjonalnej opiece pielęgniarskiej i rehabilitacji średni czas pobytu w oddziale nie przekracza: przykładowo 2 dni po operacji dyskopatii lędźwiowej oraz średnio 8 dni po operacjach w obrębie głowy i neuroortopedycznych z użyciem implantów. Oddział jest w pełni skomputeryzowany. Nowoczesne sale chorych wyposażone są w pełny węzeł sanitarny oraz TV.

Poradnia Neurochirurgiczna znajduje się w budynku Przychodni Uniwersyteckiej przy ul. Warszawskiej 30.

Poradnia Neurochirurgiczna czynna jest:

Wtorek: 8:00 - 10:00

Środa: 8:00-11:00

Czwartek : 7:00-10:00

Nr telefon do rejestracji: 89 524 53 95; 89 524 53 96 

Pacjenci w celu rejestracji do Poradni Powinni posiadać aktualne skierowanie od lekarza POZ oraz wyniki badań obrazowych ( RTG, TK, MRI) na kliszach rentgenowskich lub płytach CD/DVD/kartach pamięci.