DZIAŁALNOŚĆ

Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej przy Katedrze Medycyny Ratunkowej Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie funkcjonuje od listopada 2011 roku. Obecnie skupia kilkunastu pasjonatów medycyny ratunkowej spośród studentów kierunku lekarskiego i ratownictwo medyczne kształcących się w języku polskim i angielskim.

Studenci spotykają się regularnie podczas seminariów, na których prezentują przygotowane przez siebie zagadnienia z zakresu etiologii, diagnostyki i postępowania w stanach nagłych. Część spotkań ma charakter praktycznych ćwiczeń z zakresu procedur medycznych wykonywanych w oddziale ratunkowym. Dzięki współpracy z Centrum Symulacji Medycznej UWM bierzemy udział w zawodach symulacji medycznej zajmując najwyższe lokaty - zarówno w tych lokalnych jak i w ogólnopolskich. Dodatkowo zorganizowaliśmy też studenckie zawody - pierwsze, które odbyły się w CSM.

Szczególnym zainteresowaniem wśród członków Koła Naukowego cieszą się dyżury odbywane w Szpitalnym Klinicznym Oddziale Ratunkowym pod opieką i nadzorem merytorycznym naszych mentorów - pracowników oddziału i Katedry Medycyny Ratunkowej. Ale na tym nie koniec zajęć praktycznych!

Jednym z naszych celów jest szerzenie wiedzy na temat pierwszej pomocy, która w naszym odczuciu jest niezbędna w życiu każdego człowieka. Przeprowadzamy szkolenia dla wszelkich grup wiekowych i zawodowych, od przedszkolaków do pracowników naukowych.

Jesteśmy również otwarci na wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę oraz rozwijać się naukowo. Członkowie Koła zajmują się pisaniem prac naukowych, które przedstawiają na ogólnopolskich i międzynarodowych sympozjach.

Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej to miejsce, w którym stawiamy na rozwój i poszerzanie horyzontów. Jest to również społeczność, w której można poznać wspaniałych ludzi, zawierać nowe znajomości i doskonalić umiejętności językowe.