REGULAMIN

REGULAMIN PRZEDMIOTU "LABORATORYJNE UMIEJĘTNOŚCI ZABIEGOWE I KLINICZNE 1/5 ”

W KATEDRZE MEDYCYNY RATUNKOWEJ DLA KIERUNKU LEKARSKIEGO

1.Informacje ogólne

  1.  „Laboratoryjne umiejętności zabiegowe i kliniczne” obejmuje zajęcia z zakresu praktycznych umiejętności lekarskich i pielęgniarskich dla Studentów I roku kierunku lekarskiego i odbywa się w trakcie trwania drugiego semestru zajęć (semestru letniego).
  2. Zajęcia obejmują ćwiczenia.
  3. Koordynatorem zajęć jest, dr n. med. Rakesh Jalali
  4. Prowadzącymi zajęcią jest:lek Kacepr Klonowski , mgr Karol Przegaliński 

    Zajęcia obejmują 20 godzin ćwiczeń

    Miejsce, czas oraz tematykę zajęć i zaliczeń określają dokumenty: plan studiów, sylabus, harmonogram i tematyka zajęć.
    5.
    Zajęcia dydaktyczne mają formę: praktyczną w salach niskiej wierności w Centrum Symulacji Medycznych. 

 

2. Ćwiczenia                                                

2.1 Zasady uczestnictwa studenta na poszczególnych formach zajęć

  • Przed rozpoczęciem zajęć Student powinien zapoznać się z niniejszym Regulaminem i stosować do jego postanowień.  Potwierdzeniem tego faktu jest podpisanie stosownego oświadczenia przed przystąpieniem do pierwszych zajęć .Nauczyciel prowadzący zajęcia jest zobowiązany zapoznać Studentów z treścią Regulaminu przed przystąpieniem do pierwszych zajęć. Student jest zobowiązany do przestrzegania Regulaminu BHP ośrodka, w którym odbywa zajęcia. Przed rozpoczęciem zajęć Student jest zobowiązany do pozostawienia odzieży wierzchniej w miejscu do tego przeznaczonym.
  • W trakcie trwania zajęć studenta obowiązuje stosowny strój: fartuch lekarski, obuwie ochronne,maseczka ochronna , identyfikator. Odzież powinna być czysta i schludna. Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem w godzinach przewidzianych w planie zajęć. Studentów i osoby prowadzące zajęcia obowiązuje punktualność. W miejscu zajęć należy utrzymywać porządek i czystość oraz dbać o stosowne zachowanie. Niedozwolone jest palenie tytoniu. Spożywanie posiłków jest możliwe w trakcie przerw w zajęciach. Student zobowiązany jest do uczestniczenia w zajęciach z grupą studencką, do której został przydzielony. Na odbywanie zajęć z inną grupą dziekańską Student musi mieć pisemną zgodę Prodziekana ds. studenckich i kształcenia.

    3.Obecność na zajęciach, sposób usprawiedliwiania i odrabiania nieobecności
     Obecność na wszystkich  zajęciach  jest obowiązkowa.
  • Wszystkie ewentualne  nieobecności muszą być usprawiedliwione.
  • Dopuszczalna jest 1 usprawiedliwiona nieobecność na poszczególnych formach zajęć w tym zaliczeniach i egzaminach.
    • Student jest zobowiązany dostarczyć do Katedry  pisemne usprawiedliwienie nieobecności niezwłocznie po ustaniu przyczyny, zgodnie z procedurą określającą zasady usprawiedliwiania nieobecności na zajęciach dydaktycznych, egzaminach i zaliczeniach na Wydziale Lekarskim.
    • W celu odrobienia nieobecności student zgłasza się do sekretariatu Katedry lub bezpośrednio do prowadzącego zajęcia które opuścił w celu ustalenia dalszego postępowania .
    • W przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności student zgłasza się do koordynatora przedmiotu w celu ustalenia dalszego postepowania .
    • Student zobowiązany jest do uczestniczenia w zajęciach z grupą studencką, do której został przydzielony. Na odbywanie zajęć z inną grupą dziekańską Student musi mieć pisemną zgodę Prodziekana ds. studenckich i kształcenia.

4.Egzamin / zaliczenie semestralne

  • Przedmiot kończy się zaliczeniem na ocenę. Zaliczenie przyjmuje formę  praktyczną.
  • Zaliczenie ćwiczeń odbywa się na podstawie oceny umiejętności wykonania procedur nauczanych w trakcie trwania zajęć (zaliczenie z wykorzystaniem symulatora/trenażera). Zaliczenie procedur nastepuje po każdych zajęciach.
  • Podczas zaliczenia wykluczone jest korzystanie z jakichkolwiek pomocy naukowych oraz środków łączności. Złamanie tego zakazu powoduje automatyczne otrzymanie oceny niedostatecznej.
  • Łączna ocena końcowa odbywa się na podstawie średniej arytmetycznej ocen wyciągniętej z ocen cząstkowych przyznanych za zaliczenie poszególnych procedur .

4.1 Zasady oceniania

< 60% - 2,0

60% - 70% - 3,0

71% - 79% - 3,5

80% - 85% - 4,0

86% - 92% - 4,5

93% - 100% - 5,0

 

  • informacje na temat zakresu materiału obowiązującego na danych zajęciach muszą być udostępnione najpóźniej tydzień przed datą realizowanych ćwiczeń. 

Kwestie sporne nie ujęte w Regulaminie przedmiotu rozstrzyga Koordynator przedmiotu / Kierownik jednostki

.  Określenie zasad wglądu do poszczególnych form zaliczeń:  karty zaliczeniowe student może obejrzeż po zakończonym zaliczeniu .

 

  • Akademicka praworządność i uczciwość:

Studenci zobowiązani są do przestrzegania zasad akademickiej praworządności i uczciwości. W sytuacji gdy dojdzie do ich naruszenia (np. oszukiwanie, wpisywanie się na listę obecności za inną osobę) osoba prowadząca informuje koordynatora przedmiotu lub właściwego przedstawiciela władz dziekańskich.

5. Kwestie nieuregulowane w przedstawionym regulaminie zajęć z przedmiotu LABORATORYJNE UMIEJĘTNOŚCI ZABIEGOWE I KLINICZNE  w Katedrze Medycyny Ratunkowej  pozostają w gestii Koordynatora Przedmiotu

 

6. Regulamin zajęć jest zgodny z Regulaminem Studiów UWM oraz procedurami obowiązującymi na Wydziale Lekarskim.

 

7. Student ma obowiązek zapoznać się z zasadami BHP w miejscu realizowanych zajęć oraz dyrektywy unijnej RODO