ZEBRANIE KOŁA NAUKOWEGO DERMATOLOGICZNO-WENEROLOGICZNEGO

11.12.2023 godz. 14:30 w Katedrze Dermatologii

W dniach 17-18 listopada 2023 r. w Łodzi odbyła się XVII Ogólnopolska Konferencja Edukacyjna ,,Dermatologia Praktyczna’’, której Kierownikiem naukowym była nasza Pani Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek Kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej, Wydziału Lekarskiego, Collegium Medicum, UWM.

Wydarzenie to zgromadziło wielu lekarzy praktyków z całej Polski, aby rozmawiać o problemach dermatologii i wenerologii w kontekście interdyscyplinarnym. W Konferencji aktywny udział wzięli również lekarze specjaliści i rezydenci z Katedry i Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej, przedstawiając wykłady i przypadki kliniczne.

Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Forum Kobiet po raz czternasty przyznało tytuły i statuetki

„Kobieta z Charakterem”

Głównym celem konkursu jest promowanie kobiet aktywnych w różnych dziedzinach życia społeczno-gospodarczego, które potrafią godzić pracę i karierę zawodową z życiem rodzinnym.

Miło nam poinformować, że nagrodę w dniu 17 maja 2023 r. otrzymała

Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek

GRATULUJEMY!!!

EUROMELANOMA DAY POLAND 2023
Szanowni Państwo,
W
spólnie zmarkąEau ThermaleAvène,PartneremEuromelanoma, serdecznie zapraszamyi zachęcamydo
udziału w tegorocznej akcji EUROMELANOMA DAY
w Polsce.
Euromelanoma
jestto ogólnoeuropejska kampaniaprofilaktykinowotworówskóry, którejcelemjest
zwiększanie
świadomości naichtemat,abypomócwichzapobieganiu, lubteżwczesnym rozpoznaniu
i
bardziej skutecznymleczeniuchorych.Ten program,zapoczątkowanyw 1999 rokuw Belgii,jestobecnie
kontyn
uowany wniemal 30 krajachEuropy, a jego Przewodniczącymna poziomie europejskim jest Pani
Prof
esorVeronique del Marmol.
Do
sponsorów Euromelanoma należymarkaEau ThermaleAvène, którawspieraustawiczną edukację
dermatologów
m.in.zapośrednictwemaplikacjiYouDermoscopy,pomagającejdoskonalićwczesną
diagnostykę zmian nowotworowych w ob
razach dermoskopowych.
Wz
orem poprzednich lat, będziemy także wPolsceprowadzić akcjęEUROMELANOMA DAY,w tym roku
w
tygodniu między08 i 12 maja 2023.Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji, która będzie
polegać
nabadaniudermatologicznympacjentówwwybranymdniupodkątemobecności zmian skórnych,
wszczegól
nościmogącychodpowiadaćstanomprzednowotworowymlubwczesnympostaciom
nowotwor
ów skóry.Aktywnym uczestnikom akcji EUROMELANOMA DAY oferujemybezpłatny udział w
webinarze szko
leniowymdotyczącym dermoskopii onkologicznej, planowanymnadrugąpołowęroku.
Więc
ejinformacjina tematEUROMELONOMA DAYmożnaznaleźćna stronie:

www.euromelanoma.eu
oraz na profilu facebookEUROMELANOMA DAY.
Wierz
ymy, że nasze wspólne działania pomogąistotniezmniejszyćliczbę zachorowań na nowotwory skóry
i popraw
ić wynikiichleczeniawśródnaszychpacjentów.

rzewodniczącaEuromelanoma Poland
Prof. dr hab. n. med.
Agnieszka Owczarczyk-Saczonek

Pierre-Fabre Dermo-Cosmetique Polska
Marek Czarnecki

PAŃSTWOWY EGZAMIN SPECJALIZACYJNY

W dniu 13 marca 2023 r. w Katedrze i Klinice Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej już po raz trzeci został przeprowadzony Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Do egzaminu przystąpiło 4 lekarzy rezydentów z kilku województw m.in. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Przewodniczącą Komisji Egzaminacyjnej była prof. dr hab. n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek,, a członkami Komisji Egzaminacyjnej: prof. dr hab. n. med. Waldemar Placek, i dr n. med. Ewa Wygonowska z  tejże Kliniki oraz prof. dr hab. n. med. Roman Nowicki z Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Egzamin zakończył się sukcesem, wszyscy lekarze byli dobrze przygotowani i zdali egzamin.