REGULAMIN

REGULAMIN NAUCZANIA PRZEDMIOTU "OPIEKA I EDUKACJA
TERAPEUTYCZNA W LECZENIU NERKOZASTĘPCZYM Z ELEMENTAMI TRANSPLANTOLOGII
"

Kierunek: PIELĘGNIARSTWO

 
1.Za realizację Przedmiotu odpowiedzialny jest Koordynator dr n.med. Krzysztof Bednarski (Wykłady) i mgr Krystyna Rohuń (Seminaria) z Oddziału Klinicznego Nefrologii

2. Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem w godzinach przewidzianych
w planie zajęć. Student zobowiązany jest do uczestniczenia w zajęciach z grupą studencką, do której został przydzielony.

3.Przed wejściem na zajęcia odzież zewnętrzną należy zostawić w szatni.

4.Zajęcia obejmują wykłady i seminaria; Koordynator przedmiotu/ osoba odpowiedzialna za realizację seminarium podaje do informacji studentów zakres materiału na dane zajęcia minimum 2 tygodnie przed datą realizowanych zajęć – seminaria są realizowane formie interaktywnej z udziałem wkładu informacji w formie pisemnej prezentacji multimedialnej przygotowanej w podgrupach przez studentów

5.Obecność na wykładach i seminariach jest obowiązkowa. Dopuszczalna jest jedna usprawiedliwiona nieobecność w ciągu roku akademickiego. Każda nieobecność musi być pisemnie usprawiedliwiona.

6.W przypadku 2 lub więcej usprawiedliwionych nieobecności Student ma obowiązek ustnego zaliczenia treści opuszczonego materiału albo odrobienia zajęć z inną grupą(seminaria). Student jest zobligowany do odrobienia nieobecności w tym samym semestrze, w którym opuścił zajęcia.

7.Student ma obowiązek przygotowania się na każde kolejne zajęcia(seminarium) z zakresu obowiązującego materiału wg przedłożonego programu przedmiotu. Prowadzący ma prawo do sprawdzenia poziomu przygotowania studentów w formie pisemnej lub ustnej.

8.Prowadzący po stwierdzeniu braku przygotowania Studenta z zakresu obowiązującego materiału ma prawo nie dopuścić Studenta do uczestniczenia w zajęciach i określić formę zaliczenia nieobecności.

9.Koordynator przedmiotu po każdym semestrze otrzyma listy obecności oraz listę Studentów, którzy nie wypełnili w/w warunków, na podstawie których możliwe jest dopuszczenie do zaliczenia przedmiotu.

10. W miejscu odbywania Wykładów i Seminariów obowiązuje bezwzględne przestrzeganie zasad BHP:

  • Przed wejściem na zajęcia odzież zewnętrzną należy zostawić w szatni.
  • Niedopuszczalnym jest przebywanie na zajęciach osób pod wpływem alkoholu  lub środków psychoaktywnych.
  • Zabrania się korzystania z jakichkolwiek urządzeń będących na wyposażeniu miejsca zajęć bez wyraźnej zgody prowadzącego.
  • Nagrywanie wykładów, wykonywanie zdjęć oraz filmowanie jest niedozwolone.
  • W czasie trwania zajęć obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów komórkowych.
  • Wszelkie sprawy nie ujęte w niniejszym regulaminie leżą w gestii Koordynatora Przedmiotu i/ lub Kierownika Kliniki Nefrologii

10.Zaliczenie przedmiotu przeprowadza się na podstawie testów wspólnie ustalonych przez Koordynatora i Osobę Prowadzącą Seminaria:

  • Przedmiot kończy się zaliczeniem na ocenę(seminaria) i zaliczeniem na podstawie obecności(wykłady): test wiedzy sprawdzający umiejętności w zakresie realizowanego przedmiotu. Próg zaliczenia – 60% poprawnych odpowiedzi.
  • Skala ocen:

60-% - 67,9% - 3,0

68% - 74,9% - 3,5

75% - 82,9% - 4,0

83% - 89,9% - 4,5

90% - 100% - 5,0

  • W przypadku, gdy Student nie zda zaliczenia testowego w I terminie, przysługuje mu wyłącznie jeden pisemny termin poprawkowy. W przypadku kolejnego niepowodzenia Student przystępuje do zaliczenia komisyjnego po wcześniejszym uzyskaniu zgody Dziekana Wydziału przed komisją składającą się z Dziekana jako przewodniczącego komisji, osoby prowadzącej zajęcia, drugiego specjalisty z zakresu przedmiotu objętego zaliczeniem lub specjalizacji pokrewnej, opiekuna roku oraz przedstawiciela Samorządu Studenckiego.

11. Wszelkie sprawy nie ujęte w niniejszym regulaminie rozstrzyga Koordynator przedmiotu na podstawie pisemnego wniosku Studenta. W razie niemożliwości formalnego podjęcia decyzji – decyduje Prodziekan ds. Dydaktyki.

12. Regulamin zajęć jest zgodny z Regulaminem Studiów UWM oraz procedurami obowiązującymi na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

13. Student ma obowiązek zapoznać się z zasadami BHP w miejscu realizowanych zajęć oraz dyrektywy unijnej RODO.