Regulamin
REGULAMIN
REGULAMIN PRZEDMIOTU CHIRURGIA ONKOLOGICZNA
V ROK KIERUNEK LEKARSKI
Koordynatorem przedmiotu jest dr hab. n. med. Dariusz Zadrożny, prof. UWM
Osoby odpowiedzialne za realizację poszczególnych rodzajów zajęć: dr hab. n. med. Dariusz Zadrożny , prof. UWM i lek. Michał Zdrojewski, d. n. med. Sylwia Lisieska-Żołnierczyk, dr n. med. Maciej Biernacki, lek. Przemysław Stefaniak
Zajęcia odbywają się w następującej formie:
-Wykłady
- Seminaria
- Ćwiczenia
1.Wykłady, seminaria odbywają się w siedziebie uczelni bądź w Sali Konferencyjnej Szpitala MSWiA zgodnie z danymi zawartymi w harmonogramie zajęć,
ćwiczenia odbywają się na terenie Szpitala MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii (ul. Wojska Polskiego 37) w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Wątroby i Trzustk
Nagrywanie wykładów, wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie filmów jest niedozwolone.
2. Zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem w godzinach przewidzianych w planie zajęć. Student zobowiązany jest do uczestniczenia w zajęciach przewidzianych w planie zajęć. Student zobowiązany jest do uczestniczenia w zajęciach z grupą studencką, do której został przydzielony.
Tematykę poszczególnych form zajęć określają: sylabus, i harmonogram zajęć.
3. Przed wejściem na zajęcia odzież zewnętrzną należy zostawić w szatni. Na zajęcia student przychodzi w fartuchu ochronnym lub ubraniu dwuczęściowym tzw. „chirurgicznym”. Preferowane jest używanie fartuchów lub ubrań z krótkim rękawem. Ubranie powinno być czyste i schludne. Obowiązuje noszenie imiennego identyfikatora. Brak odpowiedniego stroju może skutkować niedopuszczeniem do zajęć z koniecznością ich odrobienia.
Przy bezpośrednim kontakcie z chorym student powinien posiadać dodatkowo indywidualne środki ochrony osobistej (maseczka, fartuch, rękawice, czepek). Środki ochrony osobistej zapewnia Szpital.
4. Należy utrzymywać porządek i czystość oraz zachować ciszę, palenie tytoniu jest wzbronione na terenie całych kompleksów szpitalnych. W trakcie trwania zajęć zabrania się spożywania posiłków – poza przerwami wyznaczonymi przez prowadzących zajęcia.
5. Student ma obowiązek przestrzegania przepisów BHP obowiązujących w miejscu odbywania zajęć
6. W sali seminaryjnej student może przebywać wyłącznie w obecności prowadzącego zajęcia. W trakcie zajęć nie wolno bez zgody prowadzącego opuszczać sali. W ramach ćwiczeń student powinien znajdować się na terenie oddziału lub kliniki w której są prowadzone. W czasie ćwiczeń w salach operacyjnych obowiązują przepisy zachowania jak na Bloku Operacyjnym (obuwie ochronne, maski i czapki)
7. Student ma obowiązek przygotowania się na każde kolejne zajęcia z zakresu obowiązującego materiału wg przedłożonego programu przedmiotu. Prowadzący ma prawo do sprawdzenia poziomu przygotowania studentów w formie pisemnej lub ustnej.
8. Prowadzący po stwierdzeniu braku przygotowania studenta z zakresu obowiązującego materiału ma prawo nie dopuścić studenta do uczestniczenia w zajęciach i określić formę zaliczenia nieobecności.
9. Obecność na ćwiczeniach jest obowiązkowa. Dopuszczalna jest jedna usprawiedliwiona nieobecność w ciągu roku akademickiego. Każda nieobecność musi być usprawiedliwiona i zaliczona według zasad określonych przez osobę prowadzącą zajęcia.
10. W przypadku 2 lub więcej usprawiedliwionych nieobecności student ma obowiązek ustnego zaliczenia treści opuszczonego materiału oraz odrobienia zajęć z inną grupą dziekańską po uprzednim ustaleniu terminu z asystentem Katedry. Student jest zobligowany do odrobienia nieobecności w tym samym semestrze, w którym opuścił zajęcia.
11. Podczas zaliczenia przedmiotu korzystanie z jakichkolwiek pomocy jest niedozwolone. Podobnie porozumiewanie się z innymi uczestnikami jest zabronione. Fakt „ściągania” będzie odnotowany na pracy, a osoba zostanie zdyskwalifikowana.
12. Warunkiem zaliczenia zajęć jest:
- obecność studenta na zajęciach,
- pozytywny wynik zaliczenia przez prowadzącego zajęcia.
13. W Katedrze obowiązuje następująca skala ocen:
- bardzo dobry - (5,0)
- dobry plus - (4,5)
- dobry - (4,0)
- dostateczny plus- (3,5)
- dostateczny - (3,0)
- niedostateczny (2,0)
14. Końcowego zaliczenia dokonuje na podstawie w/w kryteriów nauczyciel odpowiedzialny za nauczanie przedmiotu. Po zakończeniu egzaminu pisemne prace studentów pozostają do wglądu w sekretariacie Katedry.
ZASADY DOTYCZĄCE PRZEBIEGU EGZAMINU Z PRZEDMIOTU CHIRURGIA ONKOLOGICZNA
Egzamin składa się z dwóch części:
- praktyczna
- testowa
Egzamin praktyczny przeprowadza asystent prowadzący daną grupę. Ma on obowiązek wpisać ocenę do formularza zaliczenia ćwiczeń.
Test jest jednokrotnego wyboru.
Aby otrzymać pozytywną ocenę z części pisemnej egzaminu trzeba zdobyć 60% punktów.
15.Wszelkie sprawy nie ujęte w niniejszym regulaminie rozstrzyga Koordynator przedmiotu na podstawie pisemnego wniosku Studenta. W razie niemożliwości formalnego podjęcia decyzji – decyduje Dziekan ds. Studenckich i Kształcenia.
16.Regulamin zajęć jest zgodny z Regulaminem Studiów UWM oraz procedurami obowiązującymi na Wydziale Lekarskim.
17.Student ma obowiązek zapoznać się z zasadami BHP w miejscu realizowanych zajęć oraz dyrektywą unijną RODO
18.Regulamin wchodzi w życie z dniem jego ogłoszenia.
Koordynator przedmiotu
Dr hab. n. med. Dariusz Zadrożny, prof. UWM