REGULAMIN
1. Przedmiot „Anestezjologia i Intensywna Terapia ” obejmuje zajęcia z zakresu Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Studentów V roku kierunku lekarskiego.
2. Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem w godzinach przewidzianych w planie zajęć. Miejsce prowadzenia zajęć zostaje określone w planie zajęć.
3. Zajęcia obejmują wykłady, seminaria i ćwiczenia.
4. Zajęcia kliniczne odbywają się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym ul. Żołnierska 18, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym oraz Centrum Symulacji Medycznej.
5. Osobą odpowiedzialną za realizację zajeć jest dr hab. n. med. Dariusz Onichimowski, prof UWM
WYKŁADY
1. Wykłady odbywają się w ustalonych miejscach i godzinach podanych w harmonogramie zajęć dla całego rocznika. Wykłady są przeznaczone dla wszystkich Studentów.
2. Treści zawarte w wykładach są niezbędne do uzyskania założonych efektów kształcenia. Znajomość ich treści podlega ocenie na egzaminie końcowym.
3. Wykłady prowadzone są w formie ustnej prezentacji z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych.
4. Uczestnictwo w wykładach jest obowiązkowe. Dopuszczalna jest jedna nieobecność usprawiedliwiona.( zwolnienie lekarskie)
5. Po uzgodnieniu z prowadzącym zajęcia dopusza się odrobiebnie zdane, w przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności również odrobieinie zajęć zdalnie.
II SEMINARIA I ĆWICZENIA
PRZED KAŻDYMI ZAJĘCIAMI BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ WEJŚCIÓWKI
1. Przed rozpoczęciem zajęć Student powinien zapoznać się z niniejszym Regulaminem i stosować do jego postanowień. Potwierdzeniem tego faktu jest podpisanie stosownego oświadczenia przed przystąpieniem do pierwszych zajęć.
2. Nauczyciel prowadzący zajęcia jest zobowiązany zapoznać Studentów z treścią Regulaminu przed przystąpieniem do pierwszych zajęć.
3. Student jest zobowiązany do przestrzegania Regulaminu BHP ośrodka, w którym odbywa zajęcia.
4. Przed rozpoczęciem zajęć Student jest zobowiązany do pozostawienia odzieży wierzchniej w miejscu do tego przeznaczonym. Na ćwiczenia Student jest zobowiązany zaopatrzyć się w biały fartuch lekarski, stetoskop, obuwie na zmianę i identyfikator.
5. Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem w godzinach przewidzianych w planie zajęć. Studentów i osoby prowadzące zajęcia obowiązuje punktualność.
6. Seminaria odbywają się w formie pokazu slajdów, jak również w formie interakcji ze Studentami. Ćwiczenia mają formę praktycznego nauczania przy pacjencie.
7. W miejscu zajęć należy utrzymywać porządek i czystość oraz dbać o stosowne zachowanie. Niedozwolone jest palenie tytoniu ani spożywanie posiłków.
8. Student zobowiązany jest do uczestniczenia w zajęciach z grupą studencką, do której został przydzielony. Na odbywanie zajęć z inną grupą dziekańską Student musi mieć pisemną zgodę Prodziekana ds. studenckich i kształcenia.
9. Student ma obowiązek przygotowania się na każde kolejne zajęcia z zakresu obowiązującego materiału w danym cyklu
10. Obecność na ćwiczeniach i seminariach jest obowiązkowa. Dopuszczalna jest jedna usprawiedliwiona nieobecność. Każda nieobecność musi być usprawiedliwiona. Wszystkie nieobecności student ma obowiązek odrobić oraz zaliczyć treści opuszczonego materiału po uprzednim ustaleniu terminu i sposobu z asystentem prowadzącym zajęcia. Student jest zobligowany do odrobienia nieobecności w tym samym semestrze, w którym opuścił zajęcia. W przypadku nieodrobienia nieobecności student nie zostanie dopuszczony do zaliczenia przedmiotu.
11. Kierownik przedmiotu po każdym semestrze otrzyma listy obecności oraz listę studentów, którzy nie wypełnili w/w warunków, na podstawie których możliwe jest dopuszczenie do zaliczenia przedmiotu.
II ZALICZENIE PRZEDMIOTU
1. Przedmiot kończy się zaliczeniem pisemnym, które ma miejsce przed rozpoczęciem zimowej sesji egzaminacyjnej.
Przed przystąpieniem do egzaminu, student zalicza wykład na podstawie obecności, ćwiczenia i seminaria - forma zaliczenia test.
2. Egzamin przeprowadza się w formie pisemnej – test jednokrotnego wyboru składający się z 50 pytań. Zdanie egzaminu jest możliwe po uzyskaniu 60% poprawnych odpowiedzi. Zakres tematyczny obowiązujący na zaliczeniu obejmuje materiał przedstawiony w trakcie ćwiczeń oraz literatury podanej przez Prowadzących. Do egzaminu zostaną dopuszczeni studenci, którzy uczestniczyli w zajęciach oraz uzyskali zaliczenie ćwiczeń i seminariów.
3. Podczas zaliczenia wykluczone jest korzystanie z jakichkolwiek pomocy naukowych oraz środków łączności. Złamanie tego zakazu powoduje automatyczne otrzymanie oceny niedostatecznej. Po egzaminie istnieje możliwość wglądu do pracy, po uprzednim umówieniu się z prowadzącym zajęcia.
4. Oceny cząstkowe są przyznawane zgodnie z procentową skalą ocen:
< 60% - 2,0
60% - 70% - 3,0
71% - 79% - 3,5
80% - 85% - 4,0
86% - 92% - 4,5
93% - 100% - 5,0
Kwestie sporne nie ujęte w Regulaminie przedmiotu rozstrzyga Koordynator przedmiotu / Kierownik jednostki.
Regulamin wchodzi w życie z dniem 01. października 2024r.