AKTUALNOŚCI KATEDRY ANATOMII

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi

mgr Arkadiusza Walczaka

Arek był człowiekiem ogromnej dobroci, o wielkim sercu dla ludzi. Nigdy nie szczędził dobrego słowa dla kolegów i koleżanek. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy, nigdy nie zabrakło mu czasu dla drugiej osoby. Lubił swoja pracę i robił to z pasja i zaangażowaniem. Choroba przyszła i zabrała go. Arek do ostatnich chwil starał się zachować pogodę ducha, pocieszając nas i podtrzymując na duchu. Bedzie nam go brakowało.

Odszedł od nas 7 listopada 2023 r., przegrawszy walkę z chorobą.

Na zawsze pozostanie w naszej Pamięci jako życzliwy kolega, o wielkim sercu dla ludzi oraz ogromnym zaangażowaniu do wykonywanej pracy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Memoriał o. Profesora Józefa Marii Bocheńskiego - 21.05.2022

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Memoriału o. Profesora Józefa Marii Bocheńskiego mam zaszczyt zaprosić na Uroczystość Akademickiego Pożegnania.

Uroczysty pochówek prochów osób, które przekazały swoje ciało nauce odbędzie się 21 maja 2022 o godz. 10.00 w Auli Kongresowej Centrum Konferencyjnego UWM w Olsztynie (ul. B. Dybowskiego 11).

Akademicki Pochówek jest częścią Programu Donacji objętego Memoriałem o. Profesora Józefa Marii Bocheńskiego, opracowanego i prowadzonego przez Katedrę Anatomii Collegium Medicum UWM w Olsztynie.

W Uroczystości wezmą udział studenci, lekarze oraz pracownicy naukowi UWM w Olsztynie.

W programie uroczystości znajdują się:

• Powitanie kierownika Katedry Anatomii, prof. dr hab. n. med. Jerzego St. Gieleckiego
  • Przemówienie J. M. Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
  • Przemówienia studentów wydziału lekarskiego polsko- i anglojęzycznego
  • Złożenie kwiatów przez przedstawicieli władz, studentów, lekarzy i pracowników naukowych
  • Ekumeniczne nabożeństwo z udziałem przedstawicieli Kościołów: prawosławnego, protestanckiego i katolickiego
  • Złożenie prochów w Kolumbarium Akademickim na Cmentarzu Komunalnym w Dywitach.

Konkurs Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea 2021

Winners of the Scapula Aurea 2021