Alergia na pokarmy u dzieci - najnowsze wytyczne w praktyce klinicznej - 30.06.-01.07.2022 r. - Konferencja współorganizowana przez Katedrę Pediatrii Klinicznej

Konferencja zorganizowana została przez Sekcję Alergii Pokarmowej Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci, Klinikę Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia, Collegium Medicum UWM w Olsztynie, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

oraz Klinikę Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Podczas konferencji szczegółowo omówiono m.in. nowe wytyczne diagnostyki i leczenia ABMK, eozynofilowe zapalenie przełyku, leczenie anafilaksji, leczenie alergii na białka mleka krowiego, diety eliminacyjne w leczeniu nietolerancji pokarmowych oraz trudności w karmieni dzieci.

Do wykładów zaproszono takich ekspertów jak: prof., Mieczysławę Czerwionkę-Szaflarską, dr hab. Piotra Dziechciarza, dr n. med. Urszulę Jedynak-Wąsowicz, dr n med. Agnieszkę Krauze, dr hab. Andreę Horvath, prof. Hannę Szajewską, dr hab. Katarzynę Platę-Nazar, dr n. społ. Ewę Winnicką, mgr psych. Katarzynę Bąbik oraz dr hab. Jarosława Kwiecień.

Wśród prelegentów znalazły się również dr Anna Nowak-Węgrzyn, prof. UWM oraz współorganizująca konferencję dr hab. n. med. Elżbieta Jarocka-Cyrta, prof. UWM – Kierownik Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia, Collegium Medicum UWM w Olsztynie.

Szczegółowy program w załączeniu

Link do strony: https://alergiapokarmowa2022.pl