Regulamin przedmiotu- Ginekologia i Położnictwo V rok
1. Zajęcia odbywają się w następującej formie:
* Wykłady
* Seminaria
* Ćwiczenia
Nagrywanie wykładów, wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie filmów jest niedozwolone.
2. Ćwiczenia, seminaria i wykłady odbywają się zgodnie z harmonogramem w godzinach przewidzianych w planie zajęć. Student zobowiązany jest do uczestniczenia w zajęciach przewidzianych w planie zajęć. Student zobowiązany jest do uczestniczenia w zajęciach z grupą studencką, do której został przydzielony.
3. Przed wejściem na zajęcia odzież zewnętrzną należy zostawić w szatni. Na zajęcia student przychodzi w fartuchu ochronnym.
4. W sali ćwiczeniowej student może przebywać wyłącznie w obecności prowadzącego zajęcia. W trakcie zajęć nie wolno bez zgody prowadzącego opuszczać sali.
5. Student ma obowiązek przygotowania się na każde kolejne zajęcia z zakresu obowiązującego materiału wg przedłożonego programu przedmiotu. Prowadzący ma prawo do sprawdzenia poziomu przygotowania studentów w formie pisemnej lub ustnej.
6. Prowadzący po stwierdzeniu braku przygotowania studenta z zakresu obowiązującego materiału ma prawo nie dopuścić studenta do uczestniczenia w zajęciach i określić formę zaliczenia nieobecności.
7. Obecność na ćwiczeniach, seminariach i wykładach jest obowiązkowa. Dopuszczalna jest jedna usprawiedliwiona nieobecność w ciągu roku akademickiego. Każda nieobecność musi być usprawiedliwiona i zaliczona według zasad określonych przez osobę prowadzącą zajęcia.
8. W przypadku 2 lub więcej usprawiedliwionych nieobecności student ma obowiązek ustnego zaliczenia treści opuszczonego materiału oraz odrobienia zajęć z inną grupą dziekańską po uprzednim ustaleniu terminu z asystentem Katedry. Student jest zobligowany do odrobienia nieobecności w tym samym semestrze, w którym opuścił zajęcia.
9. Na terenie Katedry należy utrzymywać porządek i czystość oraz zachować ciszę, palenie tytoniu jest wzbronione. W trakcie trwania zajęć zabrania się spożywania posiłków.
10. Zaliczenie przedmiotu Ginekologia i Położnictwo kończy się egzaminem końcowym na VI roku. Egzamin składa się z dwóch części tj.:
- części praktycznej z wykorzystaniem fantomów. Część praktyczna obejmuje zakres tematów ćwiczeń.
- części teoretycznej (testu jednokrotnego wyboru). Test obejmuje zakres tematów wykładów i seminarium. Test składa się ze z 100 pytań jednokrotnego wyboru. Warunkiem zaliczenia testu jest uzyskanie minimum 60% odpowiedzi prawidłowych.
11. Podczas zaliczenia przedmiotu korzystanie z jakichkolwiek pomocy jest niedozwolone. Podobnie porozumiewanie się z innymi uczestnikami jest zabronione. Fakt ściągania będzie odnotowany na pracy, a osoba zostanie zdyskwalifikowana.
12. Warunkiem zaliczenia zajęć jest:
ĆWICZENIA:
- obecność studenta na zajęciach,
- pozytywny wynik z zaliczenia wiadomości obejmujących zakres tematyki ćwiczeń- w formie pisemnej (testu), bądź ustnej.
SEMINARIA:
- obecność studenta na zajęciach,
- student z seminariów otrzymuje taką samą ocenę jak z ćwiczeń.
WYKŁADY:
- obecnośc studenta na zajęciach
13. W Katedrze obowiązuje następująca skala ocen:
- bardzo dobry - (5,0)
- dobry plus - (4,5)
- dobry - (4,0)
- dostateczny plus- (3,5)
- dostateczny - (3,0)
- niedostateczny (2,0)
14. Końcowego zaliczenia dokonuje na podstawie w/w kryteriów nauczyciel odpowiedzialny za nauczanie przedmiotu.
15. Wszelkie kwestie nie ujęte w regulaminie rozstrzyga Kierownik Katedry.