Zajęcia kliniczne USK Olsztyn

Szanowni Państwo,

informujemy, że przed rozpoczęciem zajęć klinicznych na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie student powinien wykonać wymaz w kierunku SARS-CoV-2 (dotyczy również studentów zaszczepionych).

Studenci kierunku lekarskiego mogą wykonać bezpłatnie test w kierunku SARS-CoV-2 na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego  w Olsztynie (test antygenowy, ważny 48 godzin).

Przed zajęciami należy przedstawić dokument negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2 potwierdzający wykonanie testu we wskazanym terminie. Sprawdzanie i odnotowanie powyższych warunków spoczywa na osobach prowadzących lub odpowiedzialnych za zajęcia dydaktyczne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie

Bezpłatnie test antygenowy można wykonać  w Punkcie Pobrań wymazów SARS-CoV-2, który dla studentów znajduje się przy Izbie Przyjęć. Test można wykonać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 – 11.00. Przy zgłoszeniu się do pobrania wymazu w kierunku SARS-CoV-2 należy okazać:  skierowanie pobrane z Dziekanatu WL.