Sukces studentów Kierunku Lekarskiego Collegium Medicum UWM w Olsztynie

Sukces studentów Kierunku Lekarskiego Collegium Medicum UWM w Olsztynie

 

W tym roku, w dniach 19-20 maja w Zielonej Górze po raz czwarty odbędą się wyjątkowe zawody - Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny.


W zawodach z szycia chirurgicznego wzięły udział 4-osobowe zespoły reprezentujące uczelnie medyczne, koła i stowarzyszenia studenckie z całego kraju i sprawdzili się m.in. w szyciu skóry, tkanki podskórnej oraz zespalaniu przewodu pokarmowego. Zmagania podzielone zostały na dwie części. W czasie pierwszej – teoretycznej przeprowadzone zostały wykłady, które przygotowały uczestników pod względem merytorycznym do zawodów. Część druga – praktyczna – polegała na sprawdzeniu zdobytych umiejętności.

 

Na wykonanie zadań drużyny miały godzinę. Były bonusy za szybsze zakończenie pracy, ale głównym kryterium oceny był sam efekt końcowy. Jury brało pod uwagę dobór rodzaju szwu do danego zespolenia, wybór odpowiednich igieł, nici i innych narzędzi oraz oczywiście sam efekt końcowy.

Celem mistrzostw było podniesienie wiedzy na temat technik szycia chirurgicznego  oraz integracja środowisk studenckich z całego kraju.

Mamy zaszczyt poinformować, że III miejsce w konkursie zajeli studenci Kierunku Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: Kacper Klonowski, Kinga Haduch, Dominika Mysiorska, Amelia Kędziora.

Serdecznie gratulujemy!

 

Realacja z wydarzenia:

TVP3 Gorzów Wielkopolski

Gazeta Wyborcza Zielona Góra