Serdeczne gratulacje!

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że Prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Grzybowski został nominowany na profesora wizytującego (visiting professor) w najlepszym ośrodku naukowym w Chinach: Zhongshan Ophthalmic Center (ZOC) w Guangzou. Pierwszym obszarem współpracy będą badania dotyczące krótkowzroczności. Obecnie opracowywane są wspólne projekty naukowe.

Zhongshan Ophthalmic Center jest pierwszym nowoczesnym centrum okulistycznym, które łączy w sobie opiekę medyczną, nauczanie, badania naukowe i profilaktykę. Jego początek sięga 1835 roku, w którym to amerykański misjonarz dr Peter Parker założył pierwszą klinikę okulistyczną w Chinach według zachodnich standardów. Od tego czasu ZOC osiągało wiele sukcesów zdobywając międzynarodową sławę, m.in. dzięki wysokiej jakości opiece okulistycznej nad pacjentem, zaawansowanym warunkom do badań oraz samym badaniom naukowym, a także profesjonalnej kadrze naukowej gwarantującej wysoki poziom kształcenia. ZOC przez 7 lat z rzędu zdobywał pierwsze miejsce w rankingu najlepszych oddziałów okulistycznych wśród chińskich szpitali, a dodatkowo posiada kluczowe laboratorium państwowe dla okulistyki w Chinach.

Panu Profesorowi życzymy udanej współpracy i sukcesów we wspólnych projektach.

Więcej informacji dot. ZOC: http://english.gzzoc.com/about/overview/201702/t20170204_91805.html