Pierwszy Memoriał I. J. M. Bocheńskiego, 15 czerwca 2019 o godz. 11:30

Katedra Anatomii Collegium Medicum po raz pierwszy w historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przygotowuje akademicki pochówek Darczyńców z programu świadomej donacji.

15 czerwca 2019 roku Darczyńcy będą uroczyście pożegnani przez społeczność akademicką w uroczystości nazywanej Memoriałem Innocentego Józefa Marii Bocheńskiego.

Przekazanie ciała na rzecz przyszłych lekarzy jest niezwykłym zachowaniem altruistycznym, które musi się spotkać z adekwatną odpowiedzą tych, którzy zyskali wiedzę, umiejętności i mądrość w świadomości niezwykłości takiego aktu. Jest to nie tylko podarunek, ale to niezwykła lekcja etyki przekazana i przekazywana przez darczyńców studentom i lekarzom.

Za patrona tej uroczystości obraliśmy równie niezwykłą postać, profesora Innocentego Józefa Marię Bocheńskiego, światowej sławy logika, filozofa analitycznego, bezkompromisowego poszukiwacza prawdy, tropiciela błędów myślowych i niejasności. Ten zwolennik zasad zdrowego rozsądku podarował swoje ciało dla studentów medycyny Uniwersytetu we Fryburgu, którego był niegdyś Rektorem.

Jest to wielka i niezwykła uroczystość, gdzie studenci, lekarze i naukowcy spotykają się z rodzinami i przyjaciółmi Darczyńców.

Po dziesięciu latach mamy zaszczyt pożegnać ludzi, którzy podarowali studentom i lekarzom najdoskonalszy atlas ciała w nadziei, że obdarowani przyjmą ich ostatnią lekcję przemijania, w nadziei że śmierć będzie wspierać żyjących.

 

Pierwszy Memoriał I. J. M. Bocheńskiego odbędzie się 15 czerwca 2019 o godz. 11:30

w Auli Kongresowej Centrum Konferencyjnego UWM w Olsztynie (ul. B. Dybowskiego 11)