Memoriał o. prof. Józefa Marii Bocheńskiego

 

Trzeci w historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Memoriał o. prof. Józefa Marii Bocheńskiego, odbędzie się 11 maja 2024 o godz. 10:00

 

 

Katedra Anatomii Collegium Medicum po raz trzeci w historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przygotowuje akademicki pochówek Darczyńców z programu świadomej donacji.

11 maja 2024 roku Darczyńcy będą uroczyście pożegnani przez społeczność akademicką w uroczystości nazywanej Memoriałem Innocentego Józefa Marii Bocheńskiego.

Przekazanie ciała na rzecz przyszłych lekarzy jest niezwykłym zachowaniem altruistycznym, które musi się spotkać z adekwatną odpowiedzą tych, którzy zyskali wiedzę, umiejętności i mądrość w świadomości niezwykłości takiego aktu. Jest to nie tylko podarunek, ale to niezwykła lekcja etyki przekazana i przekazywana przez darczyńców studentom i lekarzom.

Za patrona tej uroczystości obraliśmy równie niezwykłą postać, profesora Innocentego Józefa Marię Bocheńskiego, światowej sławy logika, filozofa analitycznego, bezkompromisowego poszukiwacza prawdy, tropiciela błędów myślowych i niejasności. Ten zwolennik zasad zdrowego rozsądku podarował swoje ciało dla studentów medycyny Uniwersytetu we Fryburgu, którego był niegdyś Rektorem.

Jest to wielka i niezwykła uroczystość, gdzie studenci, lekarze i naukowcy spotykają się z rodzinami i przyjaciółmi Darczyńców.

Mamy zaszczyt pożegnać ludzi, którzy podarowali studentom i lekarzom najdoskonalszy atlas ciała w nadziei, że obdarowani przyjmą ich ostatnią lekcję przemijania, w nadziei że śmierć będzie wspierać żyjących.

 

Trzeci Memoriał o. prof. Józefa Marii Bocheńskiego odbędzie się 11 maja 2024 o godz. 10:00

w Auli Kongresowej Centrum Konferencyjnego UWM w Olsztynie (ul. B. Dybowskiego 11).


Bezpośrednio po uroczystości urny zostaną złożone

w Kolumbarium Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

na Cmentarzu Komunalnym w Dywitach.

 

Informacje z przebiegu Uroczystości oraz zdjęcia dostępne są na stronie UWM  <<TUTAJ>>