Helpers' Generation

Pokonajmy nowotwory krwi

HELPERS’ GENERATION to kolejna edycja studenckiego projektu Fundacji DKMS, którego celem jest rejestracja studentów jako potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych.
Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada również status Organizacji Pożytku Publicznego. W ciągu 8 lat udało się zarejestrować ponad 970 tysięcy potencjalnych Dawców. W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc.
Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy, dlatego tak ważne jest rejestrowanie nowych osób, które chciałyby bezinteresownie pomóc drugiej osobie wrócić do zdrowia, a nawet uratować jej życie.

Jako potencjalny Dawca możesz komuś tę szansę podarować. Nie czekaj, ZAREJESTRUJ SIĘ!

Więcej informacji na stronie http://russ.uwm.edu.pl/helpers-generation