Budzik dla dorosłych już działa

Budzik dla dorosłych
Pierwsza w Polsce klinika "Budzik dla dorosłych” oficjalnie została otwarta. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie na pierwszych pacjentów czeka 8 łóżek.

Uroczystego przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia kliniki dokonali 21 grudnia rektor UWM prof. Ryszard Górecki, prof. Wojciech Maksymowicz, prorektor ds. uczelni medycznej i Ewa Błaszczyk z Fundacji Akogo?

- To bardzo ważny moment, że jeszcze w tym roku zdążyliśmy otworzyć klinikę. Teraz najważniejsze, aby był kontrakt z NFZ, aby mogli przybyć pacjenci, bo czekają. Zgłosiło się już 50 osób, o wiele więcej niż wynoszą możliwości tego miejsca i dlatego dla dorosłych będzie potrzebna kolejna klinika. Rocznie ok. 4-5 tys. osób zapada w śpiączkę, część umiera, część się wybudza od razu, a część pozostaje w zawieszeniu pomiędzy życiem a śmiercią. I to są właśnie ci pacjenci, dla nich jest "Budzik".

mah