Sukces studentów Kierunku Lekarskiego Collegium Medicum UWM w Olsztynie

W dniach 29 i 30 listopada 2019 roku w Zielonej Górze odbyła się trzecia edycja Mistrzostw Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny.  W szranki stanęło aż dwadzieścia 4-sobowych zespołów reprezentujących uczelnie medyczne, stowarzyszenia studenckie oraz koła naukowe. W zawodach studenci musieli wykazać się niezwykłą precyzją i opanowaniem, konkurencje obejmowały m. in. szycie skóry, tkanki podskórnej a także zespalanie przewodu pokarmowego.

Na wykonanie zadań drużyny miały godzinę. Były bonusy za szybsze zakończenie pracy, ale głównym kryterium oceny był sam efekt końcowy. Jury brało pod uwagę dobór rodzaju szwu do danego zespolenia, wybór odpowiednich igieł, nici i innych narzędzi oraz oczywiście sam efekt końcowy.

Celem mistrzostw było podniesienie wiedzy na temat technik szycia chirurgicznego  oraz integracja środowisk studenckich z całego kraju.

Mamy zaszczyt poinformować, że zwycięzcami konkursu zostali studenci czwartego roku Kierunku Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: Patrycja Michalik, Szymon Maciejewski, Paweł Lipiński oraz Maciej Szewczyk.

Serdecznie gratulujemy!

Obejrzyj nas: