Prof. W. Maksymowicz Liderem Rynku Zdrowia

prof. Wojciech Maksymowicz Lider Rynku Zdrowia
Prof. Wojciech Maksymowicz, prorektor ds. uczelni medycznej UWM został laureatem Portretów Polskiej Medycyny 2016. Wyróżnienie otrzymał w kategorii Lider Rynku Zdrowia.

Portrety Polskiej Medycyny wręczono 26 października podczas gali wieńczącej pierwszy dzień XII Forum Rynku Zdrowia. Wyróżnienia przyznawane są od jedenastu lat w redakcyjnym głosowaniu przez dziennikarzy miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

Prof. Wojciech Maksymowicz, prorektor ds. uczelni medycznej został laureatem Portretów Polskiej Medycyny 2016 w kategorii Lider Rynku Zdrowia. Kapituła nagrody tak uzasadnia swój werdykt: Lista dokonań prof. Wojciecha Maksymowicza obejmuje zarówno osiągnięcia w zakresie neurochirurgii, jak i organizacji leczenia, a także kształcenia kadr medycznych. Między innymi dzięki jego staraniom Uniwersytet Warmińsko-Mazurski kształci lekarzy na utworzonym od podstaw Wydziale Nauk Medycznych. W maju 2016 r. w Olsztynie zespół neurochirurgów profesora Maksymowicza pod kierunkiem japońskiego specjalisty, prof. Isao Mority przeprowadził pionierskie w naszym kraju zabiegi wszczepienia stymulatorów pacjentom w śpiączce. Natomiast w sierpniu 2016 roku w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie otwarto Centrum Medycyny Eksperymentalnej, służące nie tylko naukowcom i studentom, ale i pacjentom po urazach rdzenia kręgowego.

Pozostali laureaci: Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne) - gen. bryg. prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie; Menedżer Rynku Zdrowia (placówki niepubliczne) - Anna Rulkiewicz, prezes zarządu Grupy Lux Med.; Lekarz Rynku Zdrowia - prof. Andrzej Kübler, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu; Wydarzenie Rynku Zdrowia: osiągnięcia opieki okołoporodowej w Polsce - Dagmara Korbasińska, dyrektor Departamentu Matki i Dziecka Ministerstwo Zdrowia, prof. Stanisław Radowicki, konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii i położnictwa, Klinika Endokrynologii Ginekologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpital Kliniczny im. Księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie, Wojciech Zawalski, dyrektor Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej Narodowego Funduszu Zdrowia, prof. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultant krajowy w dziedzinie perinatologii, prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego; Osobowość Rynku Zdrowia (wyróżnienie specjalne) - Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny.
Po uroczystym wręczeniu Portretów odbyło się Konsylium Rockowe 2016 - mały festiwal, podczas którego wystąpiły zespoły złożone wyłączne z lekarzy: Kardioband, Reanimators New oraz Kuba Sienkiewicz - lider Elektrycznych Gitar, na co dzień neurolog - tym razem z wyjątkową formacją Doktor Band.